Nasza puławska grupa pasjonatów badmintona składa się w dużej części z członków Ogniska TKKF Chemik Puławy (sekcja badmintona powstała w styczniu 2016 roku).
Regularnie gramy i trenujemy od 4 lat, dzięki czemu udaje się już nam trafiać w lotkę przynajmniej co drugi raz. W 2015 roku trzech zapaleńców poświęciło trochę czasu i energii aby ukończyć kurs na trenera badmintona I stopnia i teraz zawsze znajdą trochę czasu żeby powiedzieć innym co robią nie tak 😉

Od 2013r. kiedy to zrobiliśmy I Mistrzostwa Puław, organizujemy turnieje dla dzieci i dorosłych przez co zdobywamy doświadczenia i kolejne znajomości. Przez te kilka lat poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, sportowców amatorów i utytułowanych zawodowców, zasłużonych dla Polskiego badmintona, dyscypliny, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna.

W 2016 roku stajemy się współpomysłodawcami Grand Prix Lubelszczyzny w Badmintonie.

A co robimy na co dzień? Systematycznie, minimum 3 razy w tygodniu, 12 miesięcy w roku zdziecinniamy dorosłych i doroślimy dzieci odbijając lotki.
Ze względu, że strona poświęcona jest najszybszej rakietowej dyscyplinie świata (rekord prędkość lotki 497 km/h), a nie literaturze późnego baroku, skeczom Monty Pythona, kinematografii peruwiańskiej czy tajnikom szydełkowania to kończę pisanie i SZYBKO ZAPRASZAM NA KORTY.

Lin Damian. (kulfon)