Klub oficjalnie powstał w styczniu 2020r. jednak już od 7 lat pasjonaci badmintona trenują i grają w Puławach. Jesteśmy rozpoznawani w Polsce, gramy oraz trenujemy z zawodnikami ekstraklasy i kadry narodowej. Pasję i umiejętności zdobyte przez te 7 lat postanowiliśmy przekazać w formie szkolenia sportowego oferowanego dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.

Celem Klubu jest:
1. Rozwijanie różnych form kultury fizycznej,
2. Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości w środowisku dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również tworzenie dogodnych warunków w tym zakresie,
3. Upowszechnianie kultury fizycznej, a w szczególności badmintona wśród mieszkańców miasta i gminy Puławy, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym osób niepełnosprawnych,
4. Integrowanie środowisk uczniowskich, rodzicielskich i nauczycielskich na terenie swojego działania.
Podstawowe założenia szkoleniowe Klubu

1. Zajęcia ogólnorozwojowe
Plan treningów jest dostosowany do stopnia zaawansowania ruchowego oraz wieku biologicznego dzieci, dzięki temu osiągniemy optymalny poziom rozwoju umiejętności ruchowych oraz koordynacyjnych przy jednoczesnym uniknięciu niepotrzebnych przeciążeń i kontuzji.
2. Postawy techniki gry w badmintona
Nauka podstawowych technik poruszania się po korcie oraz technik uderzeń wraz z zastosowaniem i wykorzystaniem rożnych taktyk w trakcie gry. Podczas ćwiczeń technik, zawodnicy zostaną podzieleni ze względu na umiejętności, dzięki czemu osiągniemy wyrównany poziom umiejętności technicznych w grupie. Odpowiedni dobór ćwiczeń oraz ich kolejność przedstawiania pozwoli na rozwój zawodnikom wyróżniającym się jak i odstającym od grupy.

Działalność Klubu
– Szkolenie zawodników badmintona dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
– Organizacja obozów sportowych w kraju i za granicą,
– Organizacja i uczestnictwo w turniejach badmintonowych.

Działania marketingowe i inne
Prowadzimy stronę internetową oraz stronę na facebook. Jesteśmy największą grupą pasjonatów badmintona na Lubelszczyźnie, jeździmy na turnieje wyjazdowe w całej Polsce promując Puławy. Jako pierwsi w Puławach uzyskaliśmy uprawnienia trenerskie w zakresie gry w badmintona.