Wszytko zaczęło się w 2012 roku, kilku pasjonatów badmintona zaczęło odbijać lotki na puławskich salach sportowych.
W 2013 roku za namową Marka Krawczyka organizujemy I Otwarte Mistrzostwa Puław w badmintonie (organizatorzy wydarzenia to: UKT Chemik Puławy, Ognisko TKKF Chemik Puławy i Puławski TKKF), przez co zdobywamy doświadczenia oraz cenne znajomości – Jerzy Rybicki (MKS Garwolin), Dorota Borek-Chudek, Jarosław Suwała, Adam Adamczyk (PMKS Piotrowice) od tej pory odwiedzają Puławy.
Trenując jako nieformalna grupa amatorów otrzymujemy wsparcie od Mariusza i Kingi, czyli agencji reklamowej Multimedia, którzy tworzą logo Badminton Puławy i projektują stronę internetową.
W styczniu 2016 roku powstaje sekcja badmintona dla dorosłych przy Ognisku TKKF Chemik Puławy i puławski badminton przyspiesza.
W czasie istnienia grupy Badminton Puławy pięciu z naszych członków poświęciło trochę czasu i energii, aby ukończyć kursy trenerskie odtąd zawsze chętnie służą pomocą i zdobytą wiedzą.
Uczestniczyliśmy także w profesjonalnych szkoleniach, zorganizowaliśmy ponad 25 turniejów dla dzieci i dorosłych, a wojaży wyjazdowych nie sposób zliczyć. Przez te kilka lat poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, sportowców amatorów i utytułowanych zawodowców, zasłużonych dla Polskiego badmintona. Systematycznie, kilka razy w tygodniu, 10 miesięcy w roku zdziecinniamy dorosłych i dorośliśmy dzieci odbijając lotki. Mówiąc skromnie, prawdopodobnie stworzyliśmy najliczniejszą na Lubelszczyźnie grupę dorosłych amatorów grających w badmintona.
2019 okazał się być rokiem przełomowym. W listopadzie 3 członków obecnego Zarządu Klubu rozpoczęło procedurę formalną, która ostatecznie zaowocowała powstaniem Uczniowskiego Klubu Sportowego Badminton Puławy w styczniu 2020 roku. Wielki wpływ na powstanie Klubu miał Marian Henryk Stelter (jedyny w Polsce trener badmintona klasy mistrzowskiej), który prowadził dla nas szkolenia z zakresu badmintona ale także zawsze chętnie służył radą w niejednej kwestii podczas powstawania UKS-u oraz wizji szkoleniowej przyszłych młodych zawodników. Nie mniejszym wsparciem okazali się pozostali pasjonaci badmintona z Puław. Serdecznie im dziękujemy, ponieważ bez nich nie dalibyśmy rady.
Ze względu, że strona poświęcona jest najszybszej rakietowej dyscyplinie świata (rekord prędkość lotki 493 km/h) szybko kończymy i ZAPRASZAMY NA KORTY.